Seçim hakkında sıkça sorulan sorular

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçime çok az bir zaman kaldı. Ancak insanların kafasında gerek içten gelen gerek propaganda aletleriyle sokulmuş onlarca soru var. Şimdi bu sorulara dilim döndüğünce cevap vereceğim.

1.Kılıçdaroğlu’nda bu ülkeyi yönetecek kapasite var mı?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ülkeyi yönetmek tek bir kişinin görevi ve sorumluluğu değildir ve olmamalıdır. Önemli olan liyakat esasına göre seçilmiş bir ekiptir. Ve evet Kılıçdaroğlu bu ekibe sahip. Ayrıca Kılıçdaroğlu yaklaşık 15 yıldır Türkiyenin en köklü partisi olan CHP yi yönetiyor. Bu da yönetim alanında oldukça iyi bir tecrübe demek. Cevap, evet yönetebilir.

2. Chp’ye oy veren PKK yı desteklemiş olur mu?

Öncelikle HDP, ülkede oldukça fazla oy potansiye olan bir parti. Terörle ilişkisi tartışılır ve ilişkisi olan varsa zaten gereği yapılmalıdır. Ancak, HDP nin oyuna talip olmak illa pkkyı desteklemek anlamına gelmez. Geçmişte bunu şimdiki iktidar partisi de bolca yapmıştır. Hatta kendilerinin trt gibi bir kurumda yayınlattığı teröristbaşı mektubu ve konuk ettiği bir terörist başı kardeşi var. Artı, hdp nin pkk ile araya mesafe koymaya çalıştığı, silahlı mücadelenin karşısında olduğu verilen demeçlerle sabittir. Dolayısıyla hayır, CHP ye oy verdiğiniz zaman pkk yi desteklemiş olmazsınız. Son olarak unutmayın ki millet ittifakının içerisinde iyi parti ve saadet partisi gibi terörle ilişkiye müsamaha göstermeyecek milliyetçi muhafazakar partiler mevcuttur.

3. Ak Parti giderse ülkenin bekası tehlikeye girer mi?

Öncelikle mevcut şartlarda ülkenin istikbali hiç iç açıcı görünmüyor zaten. Sonra, Ak partiden önce de TC devleti mevcuttu ve uzunca bir süre ayakta kalabildi.

Ülkenin kaderi tek bir partiye ya da kişiye bağlanamaz, ülkenin istikbalini tehlikeye sokacak olan budur.

4. CHP gelirse ekonomi düzelir mi?

Bu çok zor. Ancak yine de değişiklik rüzgarının getirdiği olumlu bir hava esecek belki dış yatırımlar artacak.

5. CHP ye oy veren dinsiz midir?

CHP nin her kesimden seçmeni bulunur. Bunların içerisinde beş vakit namazını kılanlar olduğu gibi ateist olanlar da mevcuttur. Aynı şey şimdiki iktidar partisi için de geçerlidir.

Seçim hakkında sıkça sorulan sorular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ajans Kozan ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!