Gençler SEYTİM’de hem öğreniyor hem eğleniyor

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın öncülüğünde hizmete açılan Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM), yaz etkinlikleriyle gençleri bilimi sevdiriyor. Astronomi ve uzay bilimlerine ilgi duyan gençleri buluşturan iki ayrı ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın öncülüğünde hizmete açılan Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM), yaz etkinlikleriyle gençleri bilimi sevdiriyor. Astronomi ve uzay bilimlerine ilgi duyan gençleri buluşturan iki ayrı atölyeye yoğun ilgi gösteren gençler hem eğlendiler hem de öğrendi.

“Uydumuz Ay: Kraterler, Döngüler ve Hareketler” atölyesinde Dünya’nın uydusu Ay’a dair en çok karıştırılan kavramlar, genel bilgiler ve az bilinen ilginç bilgileri içeren bir eğitim alan katılımcı gençler, eğitimin ardından güneş filtreli teleskop ile güneş gözlemi yaparak unutulmaz bir deneyim yaşadı.

“Uzay Teknolojileri ve Uzay Misyonları” atölyesine katılan gençler ise 1950’den bugüne yapılan uzay görevlerini tanıyıp, uzaya giden ilk köpek, ilk insanlar, son 10 yılın ve gelecek 10 yılın misyonlarıyla ilgili bilgi dağarcıklarını geliştirdi.

Eğitimin ardından katılımcı gençler QR kodlu uzay temalı kitap ayracı tasarlayıp, güneş filtreli teleskop ile güneş gözlemi yaptı.

Gençler SEYTİM’de hem öğreniyor hem eğleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ajans Kozan ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!