Öğrencilere siber zorbalık semineri

Adana’da SİBERAY ekipleri, internet dolandırıcılığı ve siber zorbalık hakkında kursiyerleri bilgilendirdi. Adana’da Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (SİBERAY) ile Adana İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü iş birliğinde ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana’da SİBERAY ekipleri, internet dolandırıcılığı ve siber zorbalık hakkında kursiyerleri bilgilendirdi.

Adana’da Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (SİBERAY) ile Adana İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü iş birliğinde, Çukurova ilçesi Vehbi Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci ve öğretmene yönelik “Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımı, Siber Zorbalık ile Teknoloji Bağımlılığı” konularında 104 kursiyere seminer verildi. Seminerde, internetin sağladığı kolaylıklarla birlikte karşılaşılan sorunlar, kontrolsüz kullanımın sonuçları, siber suç ve siber zorbalık, sosyal medya platformları ve gizlilik ayarları, şifre ve kişisel verilerin önemi ile teknoloji bağımlılığı konularına değinildi.

Seminere katılan kursiyerler, SİBERAY ekiplerinin verdiği seminerden memnun kaldıklarını söyleyerek, bu durumlara karşı daha dikkatli olacaklarını belirtti.

Öğrencilere siber zorbalık semineri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ajans Kozan ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!