Seyhan Belediyesi kendi asfaltını üretiyor

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Seyhan’da asfaltsız yol kalmaması için çalışıyoruz” dedi. Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, çağdaş bir kent hedefi istikametinde yol yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Asfaltı ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Seyhan’da asfaltsız yol kalmaması için çalışıyoruz” dedi.

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, çağdaş bir kent hedefi istikametinde yol yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Asfaltı belediyenin tesislerinde üretip elde ettikleri tasarrufla daha fazla yol çalışması yaptıklarını dile getiren Başkan Akay, bugüne dek 630 bin ton asfalt ürettiklerini kaydetti. Akay, “Şu anda 11 ayrı ekibimizle Seyhan’da asfaltsız yol kalmaması için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Seyhan Belediyesi’nin Dikili Mahallesi’nde faaliyet gösteren asfalt plentinde incelemelerde bulunan Başkan Akay, plent sorumlularından sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler alıp, belediye emekçilerine kolaylıklar diledi.

630 bin ton asfalt yol yapımından kullanıldı

Seyhan Belediyesi’nin kendi asfaltını üreten belediyelerden biri olduğunu belirten Akay, üretime bağlı olarak ciddi oranda tasarruf elde edildiğini kaydetti. 2019 yerel seçimlerinden sonra üretilen 630 bin ton asfaltın yol çalışmalarında kullanıldığını vurgulayan Başkan Akay, “Asfaltımızı kendimiz üreterek çok ciddi manada gelir kazancı elde ediyoruz. Şu anda 11 ekibimiz Seyhan’ın farklı noktalarında yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor” diye konuştu.

“Hedefimiz asfaltsız yolun kalmaması”

İklim şartları elverdiği sürece asfalt çalışmalarının aralıksız sürdürüleceğini ifade eden Akay, “Üreten bir belediye olarak kendi asfaltımızı da kendi tesislerimizde üretiyoruz. Kendi personellerimiz ve iş makinelerimizle yollarımızı yeniliyoruz. Hedefimiz Seyhan’da hiçbir yolun asfaltsız kalmaması” ifadelerini kullandı.

Seyhan Belediyesi kendi asfaltını üretiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ajans Kozan ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!