Adana Büyükşehir yaz spor okullarında 30 bin çocuk eğitim alacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Adana deyince artık akla her türlü güzelliğin yanında bir spor kenti de geliyor.Geçen yıl çeşitli dallarda 18 bin 600 evladımıza spor eğitimi verdik, bu yıl 13 branşta yaklaşık 30 bin çocuğumuza ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Adana deyince artık akla her türlü güzelliğin yanında bir spor kenti de geliyor.Geçen yıl çeşitli dallarda 18 bin 600 evladımıza spor eğitimi verdik, bu yıl 13 branşta yaklaşık 30 bin çocuğumuza ulaşacağız”dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın açılışı Seyhan Güney Yıldızı Stadyumu’nda, velilerin de katılımıyla, coşkuyla gerçekleştirildi. 13 branşta, 10 ilçede, 90 noktada alanında uzman antrenörler eşliğinde, spor malzemeleri ve kıyafet desteği ile spor eğitimi alan çocuklar aynı zamanda yazın keyfini çıkarıyor. 2023 Yılı Yaz Spor Okulları çerçevesinde futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tekvando, güreş, masa tenisi, atletizm, jimnastik, tenis, satranç, kano ve kürek dallarında, 90 ayrı noktada, alanında uzman 90 antrenör ile, yaklaşık 30 bin çocuğa ücretsiz spor eğitimi verilmesi planlanıyor.

40 yüzme havuzunda 10 bin çocuğa yüzme eğitimi

Yaz boyunca 26 açık yarı olimpik yüzme havuzu, 14 portatif yüzme havuzu olmak üzere toplam 40 yüzme havuzunda 10 bin çocuğa yüzme eğitimi de veriliyor. Böylece Adana’da yaz aylarında yaşanan boğulma olaylarının azaltılması hedefleniyor. Eğitime gelen çocuklara branşlarına göre sporcu kimlik kartı, forma, şort, tozluk, mayo, yüzücü şortu, bone ve çantaları ücretsiz veriliyor. Yaz Spor Okulları’nda başarılı olan çocuklar Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında eğitimlerine devam ederek, lisanslandırılacak. Kayıtlar online ve bizzat başvuru ile gerçekleştirilirken, kayıt olma imkanı halen devam ediyor. Yaz Spor Okulları açılışında yapılan çekiliş sonucu çocuklara bisiklet ve çeşitli hediyeler verildi.

Başkan Karalar:13 branşta yaklaşık 30 bin çocuğumuza ulaşacağız

Adana’yı bir spor kenti haline getirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Adana deyince artık akla her türlü güzelliğin yanında bir spor kenti de geliyor. Çocuklarımız yaz boyunca, eğitmenlerinin gözetiminde spor yaparak sokağın muhtemel tehlikelerinden kurtuluyor. Geçen yıl çeşitli dallarda 18 bin 600 evladımıza spor eğitimi verdik, bu yıl 13 branşta yaklaşık 30 bin çocuğumuza ulaşacağız. Annelerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla spor okullarımıza gönderiyor. Bir ülkede evin reisi kadın mutluysa ev de mutludur. Bir ülkede kadınlar mutluysa o ülke mutludur. Çocukları güvende olan anneler mutluysa ben de mutluyum”diye konuştu.

Adana Büyükşehir yaz spor okullarında 30 bin çocuk eğitim alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ajans Kozan ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!